Новини
e-mail Друк PDF

Лілія Гриневич: розуміння зв’язку між подвигом українців у Другій світовій і героїчним захистом України сьогодні – одне із важливих завдань школи

Лілія Гриневич: розуміння зв’язку між подвигом українців у Другій світовій і героїчним захистом України сьогодні – одне із важливих завдань школи

У роботі МОН з підготовки до Дня пам’яті та примирення є два ключових пріоритети: формування у дітей розуміння важливої ролі українців у перемозі над нацизмом, а також усвідомлення ними зв’язку поколінь – подвигу українців у Другій світовій і героїчним захистом України сьогодні. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, звітуючи на засіданні Оргкомітету з підготовки та відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Хочу підкреслити, що в школах вже розпочалися заходи, приурочені до річниці. З кожним роком ветеранів стає дедалі менше, і тепер з дітьми приходять спілкуватися вже військові, які повернулися з АТО. Ми переконані, що це важливо не лише для дітей і формування їхньої картини світу, а й для військових, яким такі зустрічі допомагають знайти своє місце у мирному житті», – наголосила Лілія Гриневич.

Загалом до обговорення в школах МОН запропонувало понад 30 тем патріотичного спрямування. Вони зачіпають як питання звитяги військових, так і масштабний історичний розгляд подій для розуміння ролі українців у Другій світовій війні. Заплановано і вже проводяться тематичні уроки, імпровізовані круглі столи, бесіди, лекції, семінари, експозиції тощо.

«Триває і перебуває під постійним контролем Міністерства освіти і науки України робота щодо відвідування учнівською молоддю ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників АТО, зокрема тих, що перебувають на лікуванні», – додала Міністр.

 
e-mail Друк PDF

Вітаємо збірну команду дівчат профтехосвіти столиці з перемогою у Всеукраїнських змаганнях серед збірних команд регіонів України з волейболу

Вітаємо збірну команду дівчат профтехосвіти столиці з перемогою у Всеукраїнських змаганнях серед збірних команд регіонів України з волейболу

Управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вітає збірну команду дівчат профтехосвіти столиці з перемогою у Всеукраїнських змаганнях серед збірних команд регіонів України з волейболу.

Дякуємо за перемогу!

Так тримати!!!

 
e-mail Друк PDF

Виставка-конкурс технічної творчості, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Києва «ARTWORK ПТО - 2017»

Виставка-конкурс технічної творчості, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Києва «ARTWORK  ПТО - 2017»

25 квітня 2017 року на базі Київського будинку природи розпочала свою роботу міська виставка-конкурс технічної творчості, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва серед учнів професійно-технічних навчальних закладів м. Києва «ARTWORK  ПТО - 2017»

Організатором конкурсу виставки-конкурсу виступив Київський державний будинок художньої та технічної творчості при підтримці управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Метою виставки-конкурсу було виявлення талановитих учнів та підтримка творчих здібностей  молоді а також стимулювання розвитку гурткової роботи в професійно-технічних навчальних закладів міста Києва.

Для оцінювання конкурсних робіт були запрошені педагоги Навчально-наукового Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету. Члени журі відмітили акуратність виконання, різноплановість робіт та високий ідейний напрямок творів.

Під час проведення виставки-конкурсу26.04 та 28.04 учасниками гуртків декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості проводяться різноманітні майстер класи а також відвідувачі виставки-конкурсу мають можливість переглянути виставку переможців фотоконкурсу серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Києва  «Сучасна Україна очима учнівської молоді».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку-конкурс «ARTWORK ПТО - 2017»!

 
e-mail Друк PDF

Павло Хобзей: «Навчально-практичні центри – інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів»

 Павло Хобзей: «Навчально-практичні центри – інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів»

25 навчально-практичних центрів із професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Швачка. Кравець. Закрійник» будуть створені на базі професійно-технічних навчальних закладів у різних регіонах країни. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей під час наради заступників директорів департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань професійно-технічної освіти.

«Створення навчально-практичних центрів – це інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів, що задовольнить потреби роботодавців у висококваліфікованих працівниках», - підкреслив Павло Хобзей.


На створення таких центрів Уряд уже виділив 50 млн гривень. Зокрема, на створення кожного із дев’яти навчально-практичних центрів із професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» буде надано 630 тис. грн. Шість навчально-практичних центрів із цієї спеціальності вже створені за підтримки українсько-швейцарського проекту державно-приватного партнерства. Кожне із професійно-технічних училищ, при якому діятиме навчальний центр із професії «Швачка. Кравець. Закрійник», отримає 330 тис. грн. На два центри із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», що будуть функціонувати в Херсонській і Дніпропетровській областях, виділять 38 млн гривень.

 

Виділені кошти підуть на закупівлю сучасного обладнання для майстерень навчальних центрів, орієнтовний перелік якого підготував департамент професійної освіти МОН України спільно з Мінагрополітики, представниками роботодавців та професійно-технічних навчальних закладів. «Обладнання – це інструмент для успішного забезпечення навчального процесу, перелік якого відповідає державним стандартам з цих професій. Професійно-технічним навчальним закладам слід приділити значну увагу змісту підготовки учнів, дорослих, підвищенню кваліфікації майстрів виробничого навчання тощо», - додав директор департаменту професійної освіти МОН України Микола Кучинський.

Професійно-технічні навчальні заклади, де будуть розташовані навчально-практичні центри, обиралися на основі пропозицій департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.

Микола Кучинський зазначив, що професійна освіта – один із пріоритетів плану дій Уряду на 2016 рік. Важливу роль для виконання цього плану відіграє створення регіональних рад професійної освіти, що повинні запрацювати до кінця цього року в кожній області. «Регіональні ради - громадсько-державне управління галуззю, єдиний механізм, що регулює потреби місцевих ринків праці», - наголосив директор департаменту. Він закликав поквапитися з питанням створення рад у Донецькій Харківській, Черкаській областях, адже ради погоджують плани розвитку професійної освіти регіону. Плани передбачають упорядкування мережі професійно-технічних навчальних закладів та враховують її оптимізацію у 2016 році, приєднання ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації у 2017 році, що вирішать перейти до професійної освіти, а також новий якісний стан мережі у 2018 року, коли будуть передбачені професії загальнодержавного значення.

Окрім того, порушувалися питання щодо передачі ПТНЗ з державної до комунальної власності, що передбачено Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». При цьому керівникам обласних департаментів освіти слід звернути увагу на особливості передачі майна професійно-технічних навчальних закладів, що знаходяться в структурі університетів. Без згоди університетів відокремлення і зміна власності неможливі.

 
e-mail Друк PDF

ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СТОЛИЦІ

IMG 0094 1

Відповідно до плану роботи управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у         м. Києві. 20 жовтня 2016 року на базі Вищого професійного училища №33 м. Києва проведено засідання міської методичної секції для заступників директорів з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів за темою «Розробка та впровадження в навчальний процес електронних посібників та підручників для предметів професійного спрямування – реальний шлях підвищення якості підготовки робітничих кадрів».

 

 

Детальніше...
 


Аркуш 10 з 227

24 травня 2018На даний момент 54 гостей на сайті

Опитування

Якої інформації повинно бути більше?
 
Користувачі : 4
Зміст : 1276
Посилання : 39
Переглянути хіти змісту : 1691724