e-mail Друк PDF

1025 - річчя хрещення Київської Русі

День хрещення України-Русі світ відзначає в день пам'яті Святого Рівноапостольного князя Володимира: 988 року він успішно запровадив християнство як державну релігію, після чого Русь рівноправно влилася до загальноєвропейського Духовного Потоку. 2013 року відзначаємо 1025-річчя запровадження християнства в Київській Русі. Це не просто свято християн, це свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства.  Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради від 4.02.2013 №53 «Про затвердження Плану заходів з підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі» перший урок у загальноосвітніх навчальних закладах столиці в 2013-2014 н.р. буде проведено на тему «Свята моя Київська Русь». 

 

Під час підготовки та проведення уроку слід ураховувати вікові особливості й потреби учнів: не переобтяжувати інформацію складним історичним матеріалом, стимулюючи пізнавальну і творчу діяльність самої дитини.

 

Середня і старша школа. Учні цієї вікової категорії вже знайомі з історією запровадження християнської релігії в Русі, вони можуть самостійно добирати додаткову інформацію, брати активну участь як у реальних, так і віртуальних екскурсіях до пам'ятних місць, в інтелектуальних змаганнях: вікторинах і конкурсах.

Можна підготувати присвячені князю Володимиру і хрещенню Русі літературні композиції, з використанням фольклорних творів (билин київського циклу), творів сучасних письменників (наприклад, «Володимир Святий - князь Київський» Є.В.Білоусова та ін.). Учні можуть не лише обговорювати прочитане, а й інсценізувати цікаві уривки.

Для старшокласників актуальними є конкурси мультимедійних презентацій та веб-сторінок відповідної тематики, міні-фільмів, відео замальовок.