Поради 

Сучасні технології індивідуального будівництва

Розробка проекту це початковий етап відповідального процесу, пов’язаного зі зведенням малоповерхового приватного будинку. Щоправда, таким тривалим і трудомістким цей захід був раніше, оскільки з появою інноваційних матеріалів терміни зведення індивідуальних житлових об’єктів стали набагато меншими. Нові матеріали в сучасному будівництві мають довговічність, екологічну чистоту, високу надійність і чудові експлуатаційні властивості. Про них ми попросили розповісти фахівців будівельної компанії https://masterovoy.com.ua, їм слово.

Сергій Волнянський: Таких методів будівництва існує досить багато. З них варто виділити кілька технологій, які становлять найбільший практичний інтерес і дають змогу самостійно зводити індивідуальні житлові об’єкти:

  1. ТІБЕ;
  2. Каркасний метод;
  3. СІП панельний.

Абревіатура ТІБЕ розшифровується як Технологія Індивідуального Будівництва та Екологія. Це проста і надзвичайно популярна будівельна технологія зведення фундаментів. Її розробкою займалися вітчизняні фахівці. Метод ТІБЕ більш відомий серед людей як “переставна опалубка”. Цей метод не передбачає використання спецтехніки, оскільки для будівництва будинку, достатньо всього двох або трьох осіб.

Для технології ТІБЕ характерне облаштування стовпчастого з ростверком або пальового фундаменту. Основним робочим обладнанням на цьому етапі є бур, спеціально розроблений для цього методу будівництва.

Споруди, зведені з використанням методу переставної опалубки, мають стіни з пустотілих елементів (стінові або СІП панелі). Останні за допомогою модулів опалубки, що переміщуються, формують прямо на будмайданчику. Форма закріплюється там, де буде знаходитися стіна, після чого заливається бетоном. Після затвердіння розчину конструкція демонтується і встановлюється в іншому місці.

Безперечною перевагою технології ТІБЕ є повна відсутність містків холоду. Крім того, відпадає необхідність у використанні бригади робітників, оскільки зазвичай буває достатньо двох або трьох осіб. При використанні цього методу будівництва відсутня необхідність у придбанні або оренді спецтехніки, а також надається можливість самостійного вибору стінового наповнювача.

Каркасна технологія будівництва

Цю технологію будівництва в наш час використовують досить часто. Пояснюється це швидкістю зведення об’єктів і доступністю, порівняно з іншими технологіями. Зведення будинку за каркасною технологією завжди починається з облаштування фундаменту, при цьому можна використовувати абсолютно будь-який його різновид (пальовий або стовпчастий), вибір якого залежить від типу ґрунту на ділянці Замовника. Такий метод будівництва надає можливість швидкого перепланування простору за мінімальних витрат.

Після зведення фундаменту, на бетонній основі збирається каркас, що складається зі скріплених між собою діагональних, горизонтальних і вертикальних балок. Конструкція може бути як металевою, так і дерев’яною, це залежить від вимог Замовника.

Металеві каркаси вирізняються складністю в збірці, тому більш популярними є дерев’яні конструкції. Зазвичай вони складаються з бруса, який завдяки наявності у нього правильної геометричної форми простий у використанні та монтажі.

Стіни каркасного будинку являють собою обшивку, для якої використовують різні матеріали. Дерев’яний каркас можна обшити популярними сьогодні OSB-плитами, попередньо утепливши його відповідним матеріалом. Обшивку можна робити також зі щитів, доповнених гідро- і теплоізоляцією. Такий варіант оздоблення потребує більших витрат часу та сил.

СІП панельна технологія

У будівництві нові тенденції іноді можуть бути вдосконаленим варіантом вже використовуваних методів. Технологія, що передбачає застосування СІП панелей, багато в чому схожа на каркасний метод будівництва.

СІП панелі заводського виробництва являють собою тришарову конструкцію: дві OSB плити, усередині яких розміщено пінополістирол, скріплюють їх із використанням клейових матеріалів. Полімер, що використовується для виробництва СІП-панелей, характеризується чудовими теплоізоляційними властивостями, при цьому самі панелі є несучими стінами будівель.

Ця технологія є найшвидшим методом зведення споруд на даний час на будівельному ринку України, наприклад, використовуючи цю технологію, всього за 5 місяців була побудована двоповерхова турбаза під ключ на 12 номерів.

Сейчас читают: